SONY DSC
Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie, w niedzielę zatrzymali 30-latka i 15-letnią dziewczynę, którzy próbowali ukraść pieniądze z kościelnych skarbonek. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a o losie nieletniej zdecyduje Sąd Rodzinny.
Do kościoła w Pilawie weszli niczym nie wyróżniający się z wyglądu mężczyzna i młoda dziewczyna. Po chwili pobytu w kościele zaczęli zdemontować zamki w kościelnych skarbonkach. Zaaferowani zajęciem wzbudzili zainteresowanie jednej z kobiet przebywających w kościele, która podejrzane zachowanie rabusiów zgłosiła księżom. Duchowni szybko poinformowali dyżurnego garwolińskiej komendy, a ten natychmiast na miejsce wysłał patrol. Szybki przepływ informacji oraz dokładny opis sprawców sprawił, że policjanci już w chwilę po zdarzeniu zatrzymali kościelnych rabusiów. Okazali się nimi 30-letni mężczyzna oraz 15-letnia dziewczyna. Jak ustalili funkcjonariusze ich łupem mogły paść datki w kwocie kilkuset złotych.

Obydwoje zostali przewiezieni do komendy Policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletnią natomiast zajmie się Sąd Rodzinny.

KWP RADOM

Zobacz również: