W najbliższą niedzielę podwarszawski Nadarzyn gościć będzie uczestników mistrzostw województwa seniorów w tenisie stołowym. Na listach startowych pojawili się wielokrotni medaliści mistrzostw Polski ze wszystkich kategorii wiekowych, w tym byli mistrzowie Polski seniorów. Zagra też zeszłoroczny debiutant w europejskiej Lidze Mistrzów.
Najlepsi z Mazowsza,  notowani w pierwszej setce światowych rankingów reprezentanci Polski Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) i Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz liderka ogólnopolskiego rankingu kobiet Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn) nie skorzystali z prawa startu w zawodach, ale i tak w Nadarzynie zapowiada się turniej na najwyższym poziomie w tym sezonie na Mazowszu. Szczególnie wśród mężczyzn.
Najwyżej rozstawionym w losowaniu okazał się Grzegorz Janczewski z SCKiS Hals Warszawa. Przed dwoma laty właśnie na mistrzostwach województwa Janczewski był bliski wyeliminowania z udziału w imprezie mistrzowskiej późniejszego mistrza Polski Daniela Góraka. Teraz z dalszych pozycji w drabince turniejowej można się spodziewać ataku byłych mistrzów Polski Artura Daniela (KS Spójnia Warszawa), występującego w ligach zagranicznych Filipa Szymańskiego, czy zawsze groźnego Przemysława Sałacińskiego (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki). Ciekawostką będzie start w turnieju, rozstawionego z ostatnim numerem w losowaniu, szesnastolatka z Bogorii, Artura Michalczyka, który w ubiegłym sezonie zaliczył debiut w europejskiej Lidze Mistrzów. Faworyci turnieju będą musieli się zmierzyć z całą plejadą medalistów mistrzostw Polski młodszych kategorii, z których już wyrośli i teraz chcą zdobywać laury wśród dorosłych.
„Jedynką” turnieju kobiet jest obchodząca w tym roku 17 urodziny, Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn), medalistka mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Dwójką,  „młodzieżówka” Monika Klimczak z SCKiS Hals Warszawa. Niewątpliwie obie zawodniczki są faworytkami turnieju i za plecami nie mają tak utytułowanych przeciwniczek, jak jest to w przypadku turnieju mężczyzn. Zawody kobiet bywają jednak nieprzewidywalne i tu też emocji może nie brakować.
W zawodach reprezentowanych będzie 12 klubów z województwa mazowieckiego. W kolejności alfabetycznej: GLKS Nadarzyn, IKRTS Józefów, IKTS Broń Radom, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, KS Spójnia Warszawa, MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, MUKS Gąbin, SCKiS Hals Warszawa, SKS 40 Warszawa, UKS Lupus Kabaty Warszawa, UKS Victoria Płock, ULKS Tęcza Budki Piaseckie. Start zapowiedziało też dwóch zawodników niestowarzyszonych grających w ligach zagranicznych. Listy startowe, losowanie, wyniki na bieżąco na www.mzts.pl.

Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 w hali GOS Nadarzyn przy ul. Żółwińskiej 41 w Nadarzynie. Finały turniejów singla zaplanowano po godz. 13.00. Wstęp wolny.

Zobacz również: