Premier Beata Szydło po wczorajszym wypadku czuje się dobrze – poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA powiedział na konferencji prasowej, że rozmawiał z przebywającą w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie szefową rządu.

W imieniu premier Mariusz Błaszczak podziękował wszystkim, którzy martwią się o stan jej zdrowia, a także tym, którzy brali udział w akcji ratowniczej. „Pani premier stwierdziła, że czuje się zupełnie nieźle, jej samopoczucie też jest dobre. Wszyscy mamy nadzieję, że szybko wróci do swoich obowiązków” – dodał szef MSWiA.

Do wypadku z udziałem samochodu, którym podróżowała premier, doszło wczoraj wieczorem w Oświęcimiu. Beata Szydło została odwieziona do miejscowego szpitala, po czym, na własną prośbę i po konsultacjach z lekarzami – przewieziona śmigłowcem do Warszawy.
Kierowca Fiata Seicento, z którym zderzyła się limuzyna premier Beaty Szydło, przyznał się do spowodowania wypadku. Po przesłuchaniu przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku. Kierowca złożył wyjaśnienia w tej sprawie.

źródło: IAR