Agencja Rozwoju Przemysłu wydała nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Rzeszów SSE EURO-PARK MIELEC. Creuzet Polska Sp. z o.o. będzie produkować części do silników lotniczych. Deklarowane nakłady inwestycyjne tego projektu wyniosą ponad 64 mln zł.

Spółka Creuzet Polska prowadzi działalność od 2003 roku i zajmuje się produkcją stalowych i tytanowych części silników lotniczych (tzw. łopatek). W ramach zezwolenia na terenie Podstrefy Rzeszów przedsiębiorca wybuduje zakład produkcyjny wraz z częścią biurową i magazynową. Nowa hala zostanie również wyposażona w nowoczesne maszyny. Firma Creuzet Polska planuje ponieść na ten cel nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 64 mln zł. Realizacja projektu przyczyni się do zatrudnienia co najmniej 30 nowych pracowników.

– Mamy ambitne plany dotyczące rozwoju zarządzanych przez nas specjalnych stref ekonomicznych. Priorytetem jest tworzenie jak najlepszych warunków dla przedsiębiorców, co powinno przełożyć się na wysoki poziom inwestycji, zwłaszcza tych innowacyjnych. Z pewnością do ich grona można zaliczyć inwestycję spółki Crezeut, która produkuje części silników samolotowych. Mamy satysfakcję, że nowy rok rozpoczynamy udzielając zezwolenia w polskiej firmie działającej w branży szczególnie ważnej dla Podkarpacia, jaką jest lotnictwo – powiedział wiceprezes ARP S.A. Dariusz Śliwowski.

– Firma Crezeut aktywnie uczestniczy w realizacji najnowocześniejszych w skali światowej programów budowy silników lotniczych. W ramach tych programów dostarczamy łopatki dla takich odbiorców jak: Airbus, Boeing czy Comac. Nowe zezwolenie pozwoli nam podnieść konkurencyjność firmy na rynku światowym oraz wdrożyć innowacyjne rozwiązania do procesu produkcyjnego – powiedziała Magdalena Czach, dyrektor Creuzet Polska.

ARP S.A. w minionym roku udzieliła 40 zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 760,3 mln zł oraz stworzenie 970 nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia jest zagospodarowana w 70%. Do dyspozycji inwestorów jest ponad 494 ha terenów w podstrefach zlokalizowanych w 4 województwach – podkarpackim, lubelskim, śląskim i zachodniopomorskim.

Joanna Zakrzewska