8 z 11 statuetek otrzymały gwiazdy, seriale i programy Telewizji Polskiej na jubileuszowej XX gali tygodnika Tele Tydzień. Ponadto Złotą Telekamerę przyznano serialowi „Ranczo”. Natomiast specjalna platynowa Telekamera została przyznana za 60 lat pracy artystycznej Teresie Lipowskiej.

Widzowie, którzy głosowali nie mieli wątpliwości, że to właśnie gwiazdy TVP zasługują na wyróżnienie. Swoją drugą Telekamerę zdobył Dariusz Szpakowski w kategorii Komentator sportowy. Nagrodę zadedykował zmarłej legendzie dziennikarstwa sportowego – Bogdanowi Tuszyńskiemu.

Marzena Słupkowska zdobyła Telekamerę w kategorii Prezenter pogody, zaś za Nadzieję telewizji głosujący uznali Marcelinę Zawadzką, prowadząca „Pytanie na śniadanie”.

Doceniono również produkcje TVP. Statuetka dla najlepszego serialu fabularno-dokumentalnego przypadła trzeci raz serii „Na sygnale”.

Program „Rolnik szuka żony”, który regularnie gromadzi miliony widzów, został wyróżniony w kategorii Program rozrywkowy. „Ojciec Mateusz” to według głosujących Najlepszy serial.

Wyjątkową nagrodę- Złotą Telekamerę z rąk Ilony Łepkowskiej odebrali twórcy „Rancza”. Doceniono 10 lat pracy i popularności serialu, który kochają miliony Polaków.

Także aktorzy znani z TVP zostali docenieni przez widzów. Najlepszą aktorką wybrano Barbarę Kurdej-Szatan występująca w „M jak miłość”, a za najlepszego aktora uznano Michała Żebrowskiego z serialu „Na dobre i na złe”.

Specjalne wyróżnienie trafiło do Teresy Lipowskiej, która od 2000 roku gra w uwielbianym przez publiczność serialu „M jak miłość” . Przyznano jej Platynową Telekamerę za 60 lat pracy artystycznej.

źródło: centruminformacji.tvp.pl