W niedzielę  po północy staszowscy policjanci, zatrzymali 26-latka który wszczął awanturę na balu studniówkowym na terenie Staszowa. Agresywny mężczyzna znieważył pracowników ochrony a następnie interweniujących staszowskich stróżów prawa, po czym trafił do policyjnego aresztu.

Wszystko działo się 29 stycznia  po północy, wówczas dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie awanturującym się na balu studniówkowym na terenie miasta. Na widok przybyłych na interwencje policjantów mężczyzna podjął próbę ucieczki. Młody człowiek po pościgu został zatrzymany przez mundurowych. W trakcie czynności zatrzymywany 26-latek  znieważył interweniujących policjantów oraz odmówił podania swoich danych.

Stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna na balu studniówkowym wszczął awanturę, i zachowywał się agresywnie wobec organizatorów, a  później wobec interweniujących pracowników ochrony. Po dowiezieniu do policyjnego aresztu podał dane, jednak po sprawdzeniu okazało się, że nie są one prawdziwe. Dalsze czynności pozwoliły  ustalić mundurowym, że 26-letni mieszkaniec  woj. pomorskiego jest poszukiwany litem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wonności za podobne przestępstwo. Teraz młody człowiek zostanie przewieziony do zakładu karnego gdzie będzie oczekiwał na finał  sobotnich poczynań na balu studniówkowym.

Opr. MD