Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wydała komunikat w sprawie zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego 5 osób w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji. Wśród zatrzymanych są także prawnicy.

Według rady, sprawa jest bardzo ważna i należy wszystkie reprywatyzacje w Warszawie dokładnie i transparentnie wyjaśnić. W komunikacie podkreślono także, że nikomu tak jak adwokaturze nie zależy na tym, aby wyjaśnić, jaki był udział w reprywatyzacji mieli warszawscy prawnicy.

Wśród zatrzymanych są warszawski adwokat Robert N., były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu miasta stołecznego Warszawy Jakub R. oraz jego rodzice – Wojciech R. i Alina D. Po zatrzymaniu rozpoczęto przeszukania. Po nich zatrzymani mieli zostać przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zostaną im postawione zarzuty popełnienia szeregu przestępstw związanych z reprywatyzacją nieruchomości. Zostaną także przesłuchani w charakterze podejrzanych – podała Prokuratura Krajowa.

Dzisiejsze zatrzymania zostały dokonane w związku z postępowaniem przygotowawczym dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości na terenie Warszawy. Zarządzeniem zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego od października w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu działa zespół prokuratorów, który prowadzi śledztwo w tej sprawie.
źródło: IAR