Śródmiejscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Niemiec, pochodzenia tureckiego,  podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej i publiczne znieważenie narodu polskiego. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu. Idący tamtędy mężczyzna najpierw popchnął dwie starsze kobiety, które upadły na chodnik, a następnie zaatakował inną kobietę przypierając ją do muru i dopuszczając się przy tym przestępstwa na tle seksualnym.

Ponadto 32-letni obywatel Niemiec łamaną polszczyzną wykrzykiwał słowa wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe znieważając w ten sposób naród polski: – J…bać Polskę, Polacy to rasiści!

Reakcja policjantów na informacje o agresywnym obcokrajowcu była natychmiastowa. Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

W prowadzonym w tej sprawie śledztwie 32-latek usłyszał już zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej oraz publicznego znieważenia narodu polskiego.

Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Wszystkie osoby, których nietykalność cielesna została naruszona przez wspomnianego mężczyznę w opisanym miejscu, czasie i okolicznościach proszone są o zgłoszenie się w siedzibie jednostki policji przy ulicy Wilczej 21.      

rsz./krp

Zobacz również: