Meble wypoczynkowe z funkcją spania w ciągu dnia umożliwiają relaks i wygodne spędzanie wspólnego czasu członkom rodziny, by wieczorem błyskawicznie zamienić się w komfortowe łóżko.

hana-bed

Znakomicie sprawdzają się w małych mieszkaniach, w których nie ma osobnych pomieszczeń dla gości, a każdy metr kwadratowy z uwagi na niewielki metraż musi być dobrze zagospodarowany, chociaż chętnie kupują je też właściciele domów jednorodzinnych. Są nie tylko wygodne, ale też estetyczne, dlatego w salonie mogą z powodzeniem pełnić rolę dekoracyjną. Ich kolejną ważną zaletą jest fakt, że po złożeniu nie zajmują zbyt dużo miejsca. Doskonale się sprawdzają w sytuacjach, gdy okazjonalnie nocują na nich goście, ale często bywają też wykorzystywane do spania na co dzień. Warto zaznaczyć, że salon w wielu polskich mieszkaniach wciąż pełni jednocześnie rolę sypialni. Dziś wystarczy już tylko kilka sekund, aby wygodny mebel wypoczynkowy stał się komfortowym łóżkiem. Producenci mebli oferują coraz bardziej przemyślane, luksusowe kształty siedzisk oraz stosują w nich udogodnienia i mechanizmy, które mają zapewnić nam wygodę. Mają też po rozłożeniu coraz większą powierzchnię materaca, dzięki czemu nawet codzienne spanie może być bardzo wygodne. W najnowszej sofie marki Adriana Furniture – Hana Bed mamy na przykład do dyspozycji podczas snu aż 155×194 cm powierzchni. Wymiary te nie odbiegają więc od tych stosowanych w pełnowymiarowych meblach sypialnianych. Za to poduszki lędźwiowe zapewnią komfort siedzenia w ciągu dnia.

Dodatkowym atutem jest tu wygodny i trwały materac na sprężynach bonelowych z elastycznym wypełnieniem, dzięki któremu będą na nim komfortowo spać zarówno osoby, które lubią miękkie, jak i nieco twardsze posłania. To zastosowanie ma też miejsce choćby w przypadku najnowszej kanapy narożnikowej z funkcją spania Vibe Bed tego samego producenta. Tu materac jest jednak nieco mniejszy. Warto w przypadku tego mebla zwrócić uwagę również na komfort relaksu w ciągu dnia, zapewniony za sprawą ruchomych podłokietników, które możemy ustawiać w dowolnej pozycji – zgodnie z naszymi upodobaniami.

Oba te meble łączy nowoczesny, harmonijny wygląd oraz zastosowanie wysokiej jakości pięknych i praktycznych tkanin, dzięki temu będą się komponowały z wnętrzami urządzonymi w każdej stylistyce.

vibe bed_3