Dokładne oczyszczanie skóry twarzy to podstawowy rytuał, który powinien ci towarzyszyć codziennie przed zaśnięciem. Jeśli chcesz poprzestać na wodzie i mydle, jesteś w błędzie! Ta kombinacja nie oczyści dogłębnie skóry, a do tego spowoduje jej wysuszenie. Jakie kosmetyki stosować, aby właściwie oczyścić skórę?
Codzienne oczyszczanie skóry z resztek makijażu, martwych komórek, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń i kurzu to absolutna podstawa! Mimo, że czasem tego nie widzisz, skóra po całym dniu naprawdę wymaga oczyszczenia.  Stosując się do tej jednej prostej zasady opóźnisz procesy starzenia się skóry i dłużej zachowasz ją w doskonałej kondycji.
Łagodne oczyszczenie
Znasz to uczucie „ulgi” dla skóry, gdy po całym dniu zmyjesz w końcu make-up? Wybierając kosmetyki do demakijażu stosuj te, które nie tylko przywrócą skórze naturalne pH, ale także pomogą zachować jej odpowiedni poziom nawilżenia, np. łagodną piankę oczyszczającą Advanced Cleanser marki Dermaceutic. Dzięki zawartości xylitolu kosmetyk kontroluje przepływ wody w skórze oraz normalizuje niedoskonałości skóry. Cynk z kolei ma działanie przeciwłojotokowe, reguluje wydzielanie sebum oraz ma właściwości przeciwbakteryjne. Natomiast mocznik i gliceryna sprawiają, że skóra jest odpowiednio nawilżona, miękka i gładka. Kosmetyk ten usuwa nadmiar sebum z porów oraz idealnie przygotowuje skórę do aplikacji produktów do codziennej pielęgnacji.
Profesjonalne oczyszczanie
Właściwa pielęgnacja oczyszczająca to również odpowiednie złuszczanie, które usunie zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Doskonale sprawdzą się tu kosmetyki z kwasem glikolowym, np. złuszczająca pianka oczyszczająca Foamer 15 marki Dermaceutic. Zawarty w niej kwas glikolowy w łatwy sposób wnika w głąb skóry. Ze względu na swoje działanie i niskie pH wywołuje złuszczanie skóry poprzez przecinanie połączeń pomiędzy komórkami naskórka. Składnik ten(szeroko stosowany w profesjonalnych zabiegach gabinetowych) w stężeniu 15% posiada bardzo silne funkcje nawilżające oraz niewidoczne dla oka działanie złuszczające powierzchniowej warstwy rogowej naskórka. Ponadto wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
Wizyta w gabinecie
Oprócz codziennej pielęgnacji nie rezygnuj także z głębszego oczyszczenia skóry w gabinecie (np. eksfoliacja kwasem glikolowym 30%).  Taki zabieg stosowany wiosną lub jesienią, w czasie mniejszego nasłonecznienia nie tylko  złuszczy obumarły naskórek, ale także ureguluje proces wydzielania sebum, wyrówna koloryt i poprawi nawilżenie skóry.
Pamiętaj, że na stan swojej skóry pracujesz latami, jeśli zapomnisz o dokładnym oczyszczaniu swojej skóry, na twojej twarzy częściej będą pojawiać się zaskórniki i wypryski.