Po niespełna godzinie od otrzymania informacji o zabójstwie 55-letniego mężczyzny, kryminalni z Suchanina zatrzymali sprawcę. Podejrzany to 61-letni mieszkaniec Gdańska. W sobotę usłyszał zarzut zabójstwa, a dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Policjanci znaleźli narzędzie zbrodni, czyli siekierę którą zadał śmiertelne ciosy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

W piątek popołudniu pogotowie ratunkowe powiadomiło dyżurnego gdańskiej Policji o śmierci 55-letniego mężczyzny. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, nie mieli już żadnych wątpliwości, że mają do czynienia z zabójstwem. Kryminalni z komisariatu na Suchaninie od razu zajęli się tą sprawą, rozpytali sąsiadów i okolicznych mieszkańców, znaleźli też narzędzie zbrodni, czyli siekierę, którą sprawca zaatakował ofiarę.
Ustalili również kto przez ostatnie kilkanaście godzin przebywał w mieszkaniu zmarłego. Po niespełna godzinie od ujawnienia ciała mężczyzny policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo.

61-letni zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, do którego mężczyzna się przyznał i złożył wyjaśnienia. Dzisiaj policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ws

Zobacz również: