– We wtorek miał tu miejsce akt wandalizmu i swoistego rodzaju politycznego zdziczenia. (…) Chcę zaapelować do tych wszystkich, którzy inspirowani tym, co się dzieje w internecie, ale również co trzeba z przykrością stwierdzić w mediach o opanowanie – powiedział Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej w Szczecinie, gdzie nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację biur Wicemarszałka Brudzińskiego i Posła PiS Leszka Dobrzyńskiego.
– Mieliśmy już jeden mord polityczny w naszym kraju – zamordowanie przez byłego członka PO naszego kolegi Marka Rosiaka w Łodzi. Czy poprzez tego typu akcje, wzniecanie złych i niepotrzebnych emocji chcemy doprowadzić do takiej eskalacji, żeby ktoś inspirowany, czy kierowany falą nienawiści, dopuścił się kolejnego mordu politycznego? (…) Apelujemy ze Szczecina o opanowanie tych emocji, tej spirali nienawiści – mówił.
Joachim Brudziński nawiązał również do próby zakłócenia w środę wjazdu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, gdzie przyjechał on, by złożyć kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
– Spór i prawo do protestu jest świętym prawem każdej demokracji, ale uniemożliwiane modlitwy na grobie bliskiej sobie osoby jest czymś absolutnie niezrozumiałym – oświadczył.
– Stąd bardzo gorący apel o opanowanie tych emocji i apel do naszych przeciwników politycznych, żeby do tego wezwania się przyłączyli. Spierajmy się, nawet ostro, protestujmy (…), manifestujmy, ale nie przekraczajmy granic, których przekraczać nie powinniśmy – dodał Wicemarszałek Brudziński.
źródło: pis.org.pl

Zobacz również: