Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że jest za dostępnością leczniczej marihuany w aptekach. Projekt ustawy w tej sprawie utknął jednak w podkomisji, której przewodzi PiS. Szef sejmowej komisji zdrowia twierdzi, że projekt jest celowo blokowany przez formację rządzącą. Prawo i Sprawiedliwość opóźnienia w pracach podkomisji tłumaczy problemami z ostatnim protestem na sali obrad w Sejmie.

My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach – powiedziała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek.
– Mam nadzieję, że komisja zdrowia jak najszybciej swoje prace zakończy i prześle projekt sprawozdania pod obrady parlamentu – powiedziała Mazurek na konferencji prasowej.

Sejmowa podkomisja zajmująca się złożonym przez klub Kukiz’15 projektem nowelizacji dotyczącym medycznego wykorzystania marihuany rozpoczęła prace w październiku ub.r. i nadal ich nie zakończyła, mimo że komisja zdrowia pierwotnie wyznaczyła ich termin na koniec listopada ub.r. – informuje PAP.

 

Zobacz również: