Dwie sceny w Rynku, wrocławscy artyści grający na żywo, videomapping na kamienicach, a na finał największy w Polsce koncert gongów tybetańskich i pokaz pirotechniczny – tak będzie wyglądać sylwester na wrocławskim Rynku.

Pierwsza scena (na pl. Gołębim) będzie Mózgiem sylwestra, a druga (od pl. Solnego) jego Sercem. W tym roku nie jesteśmy zależni od transmisji telewizyjnej, więc możemy oderwać się od jednego miejsca wydarzeń artystycznych, jakim była gigantyczna scena – mówi Konrad Imiela, reżyser imprezy.

Widzowie zostaną otoczeni muzyką i obrazami, bo w czasie sylwestrowej zabawy na kamienicach otaczających sceny wyświetlany będzie widowiskowy mapping. – Pojawią się też krótkie klipy podsumowujące wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – zapowiadają organizatorzy.

Na obu scenach naprzemiennie występować będą wrocławscy artyści. Mózg reprezentować będą: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol z piosenkami ze spektaklu „Rat Pack” i L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel. W Sercu wystąpią natomiast Blade Loki, Micromiusik, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire.

– W Nowy Rok wprowadzi nas L.U.C. z Rebel Babel. O północy dokona się połączenie Serca i Mózgu. Co się wówczas wydarzy jest na razie tajemnicą. Potem zaśpiewają Girls on Fire – wyjawia Konrad Imiela.

Nowy Rok powitamy też wraz z krótkim przemówieniem prezydenta miasta. – Do domów rozejdziemy się w mistycznym nastroju, w który wprowadzi nas największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Tegorocznym sylwestrem Wrocław otwiera nowy cykl „Sylwester we Wrocławiu. Z Wrocławiem”. Transmitować go będzie na żywo Wirtualna Polska. – Będziemy pokazywać na zmianę obie sceny i relacjonować wydarzenia z mobilnego studia – mówi Wojciech Pawlak, prezes telewizji WP.

Wydarzenie będzie można oglądać w telewizji WP na stronie głównej Wirtualnej Polski, a także w kanale WP, nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz wybranych sieciach kablowych. Transmisja rozpocznie się o godz.19.00 i potrwa do pierwszej w nocy.

Zobacz również: