Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia po raz 13. wyłoniło laureatów Rankingu Szpitali. Placówką oferującą pacjentom najwyższą jakość leczenia zostało Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy.

Bydgoski szpital uzyskał aż 918 punktów na 1000 możliwych. W punktacji brano pod uwagę m.in. zarządzanie, jakość opieki, komfort pobytu pacjenta oraz jakość usług medycznych. Analizowano również zdarzenia i skargi.
Jak podkreślił jego dyrektor prof. dr hab. med. Janusz Kowalewski, w minionym roku istotnym wydarzeniem dla szpitala było otwarcie Polikliniki Centrum.

„To nowoczesny obiekt z gabinetami zabiegowymi stworzonymi w systemie modułowym oraz elektronicznym systemem regulacji kolejności przyjęć. Uruchomiony został także Zakład Radioterapii we Włocławku” – powiedział.

Drugie miejsce w rankingu zajął Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy z wynikiem 895 punktów. Na podium znalazło się również Pleszewskie Centrum Medyczne (894 pkt).

W kategorii szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych zwycięzcami zostali: Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Centrum Leczenia Oparzeń im. dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich oraz Centrum Medyczne „Żelazna”: Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie.

Natomiast wśród szpitali niezabiegowych liderem został Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem. Zaraz za nim uplasował się opolski Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi oraz Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie.

W województwie małopolskim najlepszy okazał się Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie, w woj. lubelskim – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu, a w woj. lubuskim Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli.

Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Poniżej prezentujemy listy 10 najlepszych szpitali w poszczególnych kategoriach wraz z liczbą uzyskanych przez nie punktów oraz listę 3 najlepszych szpitali z każdego województwa:

Ranking szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych

Ranking szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych

Ranking szpitali niezabiegowych

Najlepsze szpitale wg województw

Źródło:www.rankingszpitali.com.pl

Zobacz również: