Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza młodzież z powiatu lęborskiego do udziału w 19. edycji Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem. Wiersze należy składać do 1 lutego 2017, a powinno ich być od 2 do 4.

Organizatorzy zachęcają do pisania o uczuciach, wrażeniach i impresjach, do przelewania swoich przemyśleń na papier. Można pisać o gorącej, zmysłowej miłości i o cudownych uczuciach do najbliższych w domu rodzinnym. Wiersze (od 2 do 4) należy składać do 1 lutego 2017 r.

W konkursie może brać udział młodzież szkolna – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lęborskiego. Zestawy utworów poetyckich (w kopercie opatrzonej godłem) należy składać w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dla najbardziej obiecującego młodego poety zostanie zorganizowany autorski wieczór poezji z możliwością wydania pierwszego tomiku wierszy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 lutego 2017 r. Podczas finału odbędzie się slam poetycki – uczestnicy konkursu zaprezentują przed publicznością wybrane spośród zgłoszonych do konkursu zestawów wiersze. I tutaj publiczność będzie miała decydujący głos – wybierze wiersz najlepszy, najciekawszy czy też najlepiej zaprezentowany. Dla zwycięzcy slamu przewidziano dodatkową nagrodę.

Slam to konkurs poetycki, w którym twórcy prezentują swoje wiersze. Najlepszego autora wieczoru wybiera publiczność, oceniając zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety.

Więcej: Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

Zobacz również: