W wigilijny wieczór najpiękniejsze polskie kolędy prosto z Krakowa zagoszczą w domach mieszkańców całej Polski dzięki retransmisji wspólnego, krakowskiego kolędowania „Hej kolęda, kolęda”. W Bazylice Bożego Ciała w Krakowie, za sprawą pierwszorzędnych polskich gwiazd zagościła magiczna świąteczna atmosfera. Tradycyjne, polskie kolędy zaśpiewali m.in.: Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Janusz Radek i zespół Pectus. Krakowskie kolędowanie będzie można zobaczyć w Wigilię o godz. 18.30 na antenie TVP 1.
Wspólne kolędowanie jest jedną z najżywszych polskich tradycji narodowych. Jest miejscem spotkania starych i młodych, początkujących i uznanych, artystów i amatorów bycia razem, to także nowe odczytanie tradycyjnego repertuaru kolędowego, mające na celu wskazanie niewyczerpanego źródła inspiracji muzycznych.
Koncert kolęd pod patronatem prezydenta RP był organizowany w Pałacu Prezydenckim w Warszawie; w tym roku po raz pierwszy odbył się w Krakowie. Kolędy zaśpiewały najbardziej znane osobowości artystyczne polskiej rozrywki, najciekawsi twórcy, reprezentujący bogactwo polskiej kultury muzycznej, m.in.: Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Janusz Radek, Andrzej Piaseczny, Włodzimierz Pawlik, Natalia Szroeder oraz zespół Pectus. Podczas corocznego koncertu kolęd artyści przedstawili tradycyjne wykonania kolęd, interpretując je za pomocą własnej artystycznej wrażliwości. Aranżacje muzyczne zostały przygotowane przez zespół profesjonalnych muzyków specjalnie na okoliczność krakowskiego koncertu.
Tradycyjne kolędy w klasycznych aranżacjach zostały przygotowane specjalnie na potrzeby krakowskiego kolędowania przez Grzegorza Jabłońskiego. Koncert w Bazylice Bożego Ciała poprowadzili Anna Cieślak i Dariusz Jakubowski. Wśród gości znaleźli się Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką. Koncert wyreżyserował Radosław Kobiałko.

Zobacz również: