-Chciałbym, aby w TK zakończyły się gorszące spory, aby Trybunał zabrał się do dynamicznej pracy. Liczę, że TK wróci na należną mu pozycję – mówił Andrzej Duda.
Prezydent RP postanowieniem z dnia 21 grudnia 2016 r. powołał z dniem 21 grudnia 2016 r. na stanowisko Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską. Akt powołania wręczony został sędziemu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w środę 21 grudnia br. podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
– Powierzam Pani dziś niezwykle odpowiedzialne zadanie. Dziękuję za wybór kandydatów na prezesa w możliwie najszybszym terminie. To niezwykle ważne, aby w tak istotnych w kwestiach ustrojowych organ państwa, jakim w zakresie wymiaru sprawiedliwości, opisanego przecież w konstytucji, jest Trybunał Konstytucyjny, odzyskał pełną zdolność do normalnej pracy – powiedział prezydent tuż po powołaniu Julii Przyłębskiej na Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
W uroczystości uczestniczyła Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska wraz ministrami i doradcami Prezydenta RP.

fot.Andrzej Hrechorowicz /KPRP

Zobacz również: