Egipska policja zatrzymała mężczyznę za zorganizowanie sesji fotograficznej z udziałem dzieci, która miała być przedstawiona w serwisach społecznościowych jako zdjęcia zniszczeń i rannych w syryjskim Aleppo.

Jak poinformowało MSW Egiptu na swoim fanpage’u na Facebooku, ekipa fotograficzna składająca się z asystentów fotografa i rodziców małych aktorów została zatrzymana w prowincji Port Said. Policja obserwowała proces tworzenia zdjęć na ruinach zniszczonej na mocy decyzji władz nielegalnej budowli. Uwagę przejeżdżających obok funkcjonariuszy przyciągnęła niepełnoletnia dziewczynka w zakrwawionej białej sukience z białym misiem w ręku. Pluszowa zabawka również była ubrudzona czerwonymi plamami. „Krew”, jak przekonali się funkcjonariusze, była sztuczna.

Po niedługim przesłuchaniu i zapoznaniu się policji z twórczością grupy, fotograf powiedział policjantom, że zamierzał umieścić te zdjęcia na portalach społecznościowych, podając je za kadry z Aleppo.

ZOBACZ FILM NA FB

Fotograf został zatrzymany przez policję na cztery dni na czas dochodzenia w sprawie incydentu. Pozostali dorośli uczestnicy sesji zdjęciowej zostali wypuszczeni za kaucją.
NS

Zobacz również: