Brwinowianin Jarosław Wolcendorf startował 4 grudnia 2016 r. w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Przełajowym w belgijskim Mol. Kolarstwo uprawia też drugi z braci – Jakub.
Jakub i Jarosław Wolcendorfowie od wielu lat startują w zawodach kolarskich. Rowery przełajowe stały się ich sportową pasją. Jarosław Wolcendorf przybliża uprawianą przez siebie dyscyplinę sportu i opowiada o zawodach w belgijskim Mol:
Mistrzostwa Świata Masters federacji UCI w kolarstwie przełajowym kończę na doskonałym, 11 miejscu!
Piękny wynik, tym bardziej, że w grupie startujących byli również byli profesjonaliści. W stawce 50 startujących w kategorii wiekowej 35-39 lat byli reprezentanci krajów całego świata. USA, Kanada, Belgia, Francja czy Włochy to tylko nieliczne nacje zdecydowanie liczące się w tej pięknej, ale i trudnej dyscyplinie kolarstwa. Belgia ma wieloletnie tradycje w tzw. cyclocross’ie, to tu właśnie dyscyplina ta powstała i to właśnie Belgowie i Holendrzy stanowią absolutna czołówkę światową.
Sama trasa nad jeziorem Zilvermeer przygotowana idealnie pod każdym względem. Wymagająca kondycji i doskonałej techniki nie wybacza najmniejszych niedociągnięć kondycyjnych. Każdy błąd kosztuje utratę kilku miejsc. Piach głęboki na 40 cm, mnóstwo biegania. Tak więc wyścig zapowiadał się bardzo ciekawie. Start wyszedł idealnie i już po pierwszym zakręcie byłem na prowadzeniu. Do połowy wyścigu walczyłem o top 5. Ostatnie dwie rundy to już walka z samym sobą. Na takich wyścigach jedzie się absolutnie wszystko do granic możliwości. I tak było! Ostatnia runda i zamiast trasy widziałem już białe plamy, 9 minut na odcięciu ale opłaciło się! Doskonały wynik! W tak doborowej stawce melduje się na 11 miejscu i jako pierwszy z Polaków. Warto też wspomnieć, że Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony przyjeżdżając w czołówce w swoich kategoriach wiekowych. Przepiękne doświadczenie, niesamowity klimat imprezy. Na pewno za rok tu wrócę, by powalczyć o czołową piątkę świata! – tak relacjonuje Jarosław Wolcendorf start w Mistrzostwach Świata. Udział brwinowianina w tych zawodach objęty był patronatem Burmistrza Gminy Brwinów.
17 grudnia 2016 r. obaj bracia wzięli udział w wyścigu CX Katowice (4. edycja)  w ramach Pucharu Polski w Kolarstwie przełajowym. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Doliny Trzech Stawów w Katowicach.
– Trasa była naprawdę śliska, mnóstwo kolein, oblodzone zjazdy i podjazdy. Potrzebna była tu zimna krew i odpowiednia technika – wspomina zwycięzca kategorii Masters II Jakub Wolcendorf. Drugi z braci, Jarosław Wolcendorf, w kategorii Masters I zajął 3. miejsce.
Przed teamem Jacoobcycles.com jeszcze start w zawodach po koniec grudnia, a później Mistrzostwa Polski, które odbędą się 7 stycznia w Sławnie koło Opoczna.

Zobacz również: