Nowodworscy kryminalni wraz z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o wymuszenie rozbójnicze. 22-letni Adam P. podejrzany jest o kierowanie przestępstwem, a 30-letni Piotr I. o usiłowanie jego dokonania. Zatrzymani, używając gróźb, chcieli wymusić 4000 zł.
Do nowodworskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gm. Pomiechówek, który opowiedział policjantom, że od kilku dni nachodzą go mężczyźni, którzy żądają od niego 4000 zł. Ponadto grążą jemu i jego żonie, że jeżeli nie przekaże im pieniędzy, to pozbawią ich życia i spalą samochód. Nowodworscy śledczy natychmiast przystąpili do wyjaśnienia tej sprawy.
W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że podejrzanymi osobami mogą być 22-letni Adam P. i 30-letni Piotr I., mieszkańcy powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ustalili, gdzie mężczyźni mogą przebywać i ich zatrzymali. W trakcie rozmowy z podejrzanymi mundurowi ustalili, że sprawa może mieć związek ze wcześniejszymi rozliczeniami finansowymi z pokrzywdzonym.
Adam P. i Piotr I. po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora nowodworski sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
ksp

Zobacz również: