GRODZISK MAZ. Pociąg „Dragon” relacji Warszawa – Kraków wyjeżdża ze stolicy – według nowego rozkładu jazdy – o godzinie 7:09,. Na trasie pojawiły się także dwa nowe przystanki i 11 grudnia skład był tam witany przez samorządowców. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego przekazał na ręce przedstawicieli Kolei Mazowieckich wspaniały tort, a burmistrz Miechowa – miodowe przysmaki, z których region słynie.
Do 11 marca 2017 roku „Dragon” kursuje w soboty, niedziele i święta, z wyjątkiem dni 24- 25 grudnia oraz 7 stycznia. Pociąg nie ma przedziałów, ale jest bardzo wygodny w podróży. Nie ma też wydzielonej części restauracyjnej, za to przestrzeń pasażerska znajduje się na 2 poziomach. Wygodę podróży docenią także osoby niepełnosprawne, matki z małymi dziećmi, rowerzyści.
Trasa: Warszawa Wsch. – Warszawa Centr. – Warszawa Zach. – Grodzisk Maz. – Opoczno Płd. – Włoszczowa Płn. – Miechów – Kraków Gł. Czas podróży, to około 3 godziny. Cena biletu: 40 zł., ale student płaci połowę, zaś pasażer po 60. 26 złotych. „Piętrus” wraca do Warszawy o 15:48.

Szczegóły: www.dragon.mazowieckie.com.pl

WjK

Zobacz również: