fot.pis.org

– W wielu krajach opozycja jest zinstytucjonalizowana. W Polsce, szczególnie w poprzedniej kadencji, panowało całkowite lekceważenie opozycji. Ludzie nie rozumieją, że opozycja pełni bardzo ważną rolę. Osoby, które kierują formacjami opozycyjnymi, mają bardzo niski status, jeśli chodzi o precedencję. (…) Lider opozycji powinien mieć taki status jak Wicepremier. – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Prezes PiS mówił o działaniach w sprawie nieprawidłowości w spółkach Skarbu Państwa.

– Ten proces trwa. Nie zajmuję się nim bezpośrednio, ale z całą pewnością zmian jest dużo, co nie zawsze zresztą wynika z patologii. Czasem okazuje się, że dana osoba nie jest właściwie przygotowana do pełnienia swojej funkcji, czasem są przesunięcia między poszczególnymi spółkami. Te zmiany trwają wszędzie tam, gdzie dostrzegliśmy choćby niebezpieczeństwo nieprawidłowości – oświadczył.

Jarosław Kaczyński odniósł się też do działań Wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

– Będę mógł ocenić go może za rok. Wtedy będę wiedział, czy ten projekt, przygotowany przez niego i innych bankowców jeszcze przed wyborami, funkcjonuje. Proces zdobywania przez Wicepremiera Morawieckiego uprawnień trochę się przedłużył. Czy ta obecna struktura jest dobra? Być może ją też będziemy korygowali. Zobaczymy. Wicepremier Morawiecki ma już sporo instrumentów i może działać – stwierdził.

Prezes PiS podkreślił też, że niezwykle ważną kwestią jest walka z przemocą wobec kobiet.

– Jestem absolutnie za tym, by walczyć z przemocą wobec kobiet, przede wszystkim w rodzinach. Ale jeśli ktoś chce ten problem opanować, musi chcieć silnego państwa, które jest w stanie wprowadzić ostre represje wobec tych, którzy się takich zachowań dopuszczają. One muszą zostać okiełznane metodami bardzo zdecydowanymi. Innej drogi nie ma – powiedział Jarosław Kaczyński.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: