Lubisz się zmęczyć? Biegasz po górach? Nie boisz się ambitnych wyzwań? Zapraszamy na górskie bieganie zarówno zimą, wiosną, latem i jesienią.

Już w najbliższy weekend, 17 grudnia 2016 r., odbędzie się Regatta Winter Ultra Trail Małopolska, impreza, w której skład wchodzą biegi górskie na dwóch dystansach – 48 oraz 10 km. Start, meta oraz biuro zawodów będą się mieściły przy Schronisku PTTK Kudłacze w Pcimiu (730 m n.p.m.). To prawdziwe wyzwanie – zimowa aura, która nastała w górach, może spowodować znaczący wzrost stopnia trudności!

Tych, którzy wolą znacznie cieplejsze pory roku, zapraszamy na letnią edycję Regatta Ultra Trail Małopolska. Znany jest już termin, kiedy się odbędzie – 19-21 maja 2017 r. Warto już dziś zarezerwować sobie ten weekend w biegowym kalendarzu, bo spośród 5 dystansów każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego: 10 km, 48 km, 64 km, 107 km, 170 km. Najdłuższy bieg sumą przewyższeń i długością odpowiada słynnemu Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB), którego przebiegnięcie jest marzeniem każdego górskiego biegacza!

To nie koniec propozycji przygotowanych przez organizatorów polskich biegów z UTM w nazwie.

Fundacja 4 Alternatywy oraz Paweł Derlatka, kierownik i główny pomysłodawca zawodów, zapraszają w przyszłym roku do zmierzenia się z najbardziej stromą górą Beskidu Wyspowego – Szczeblem. Ma wysokość 977 m n.p.m. i wznosi się nad Mszaną Dolną, Glisnem, Tenczynem, Lubniem i Kasinką Małą. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na trasach Ultra Trail Małopolska. „Biorąc pod uwagę moje biegowe przygody z tą górą i opinie zawodników UTM, którzy byli pod jej wrażeniem, postanowiliśmy poświęcić Szczeblowi osobny cykl biegów. Szczebel to wyjątkowy, dający w kość odcinek Regatta Ultra Trail Małopolska i zdecydowanie jest tego cyklu biegów wart!” – mówi Paweł Derlatka.

Dlatego zaprasza w 2017 roku na cykl czterech biegów w czasie czterech pór roku, czyli „Szczebel w czterech smakach” (luty, kwiecień, czerwiec, październik). Zapisy na pierwszą zimową edycję już ruszyły!

Dlaczego warto trenować i biegać w Małopolsce? „Trenuję w Małopolsce – tutaj są moje ulubione szlaki, miejsca i trasy biegowe. Najczęściej biegam w najbliżej położonych Beskidach: Makowskim i Wyspowym oraz Gorcach. Tutaj są dobrze oznaczone szlaki, piękne widoki i doskonały dojazd” – Paweł Derlatka przekonuje, że warto poznać uroki małopolskich Beskidów. Może jeden z organizowanych przez niego biegów będzie ku temu okazją? Zachęcamy do startu we wszystkich imprezach, by cieszyć się biegowymi trasami o każdej porze roku!

Warto ruszyć się z domu, by uciec do smogu, korków i natłoku obowiązków w pracy. Imprezy organizowane przez Fundację 4 Alternatywy zostały objęte programem Regatta RUSZ SIĘ!, by zachęcić właśnie do takiej aktywności jak najwięcej osób.

Do zobaczenia na beskidzkich szlakach!

Zobacz również: