W Podkowie zakończyły się prace konserwacji zieleni w mieście. Zabiegi przeprowadzono na  2037 drzewach, w tym 194 pomnikach przyrody.  Rok wcześniej wypielęgnowano tutaj 260 drzew i obecnie  miasto stara się o dofinansowanie na pielęgnację kolejnych trzech tysięcy drzew w przyszłym roku.

Drzewa w Podkowie są szanowane i chronione. Samorządowcy dbają o ich właściwą pielęgnację przez co są zdrowsze i mogą żyć dłużej.

Obecnie na ponad dwóch tysiącach drzew zakończyły się prace pielęgnacyjne, trzeba w to jeszcze wliczyć pomniki przyrody.

 – Wykonano prace pielęgnacyjne w alejach zabytkowych w lesie Młochowskim, przy. ul. Lipowej i Jana Pawła II. Zabiegom zostało poddanych 2037 drzew, w tym 194 pomniki przyrody na terenie miasta. Rok wcześniej wypielęgnowaliśmy 260 drzew.  Jest to dotychczas największe przedsięwzięcie ochrony drzew w Podkowie Leśnej. Środki na ten cel pozyskaliśmy z funduszy zewnętrznych – mówi burmistrz miasta Artur Tusiński.

Ta dotacja  wyniosła prawie 660 tys. zł dofinansowania, a  w  przyszłym roku burmistrz zapowiada kolejne starania o dofinansowanie do ponad 3000 drzew.

Planujemy też wykonanie aktualizacji inwentaryzacji zieleni. W czasie prac pielęgnacyjnych okazało się, że jest bardzo dużo drzew suchych, chorych i wiatrołomów. Powinno to zamknąć potrzeby pielęgnacyjne   na terenie miasta – informuje Tusiński

am

fot.podkowa.pl

Zobacz również: