Blisko 42 kg marihuany i prawie 2 kg haszyszu zabezpieczyli policjanci CBŚP z Białegostoku we współpracy z policjantami z Białej Podlaskiej na ukrytej posesji w Dąbrowicy Dużej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, którzy zajmowali się uprawą narkotyków. To pierwsza w Polsce profesjonalna uprawa haszyszu. Mężczyźni w Prokuraturze Rejonowej w Białej Podlaskiej usłyszeli już zarzuty wytwarzania środków odurzających. Za ten czyn grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku uzyskali informację, że w miejscowości Dąbrowica Duża są wytwarzane i przechowywane narkotyki. Wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej zlokalizowali posesję, która była ukryta za dwumetrowym wałem ziemnym na jednym z gruntów rolnych. Jak ustalili funkcjonariusze, posesję zaadoptowali do uprawy i produkcji narkotyków dwaj bracia Artur (37 l.) i Daniel G. (36 l.). Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w mieszkaniach  w Białej Podlaskiej.

Następnie policjanci weszli na posesję, gdzie przy bramie wjazdowej była zamontowana foto-pułapka, która umożliwiała przestępcom kontrolowanie terenu.
2
Na posesji funkcjonariusze odkryli plastikowe beczki różnych rozmiarów, wypełnione marihuaną. Część „towaru” była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg haszyszu i oprzyrządowanie do jego produkcji (prasa do wyciskania, forma i środki chemiczne) i blisko 42 kg marihuany.  Jak do tej pory w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy haszyszu.

Obaj mężczyźni w Prokuraturze Rejonowej w Białej Podlaskiej usłyszeli zarzuty. Są  bardzo dobrze znani policji. Byli wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową. Sąd już zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na  3 miesiące.

(CBŚP / mw)

Zobacz również: