SOCHACZEW: 60 lat posługi kapłańskiej

0
138
Jestem pod wielkim wrażeniem zasług Księdza nie tylko dla chodakowskiej parafii, ale również dla całego polskiego Kościoła. To właśnie Ty, Drogi Ojcze pokazałeś jak skutecznie wzbogacać wiarę chrześcijańską wśród wiernych w czasach, gdy komunistyczne władze nieprzychylnie odnosiły się do polskich katolików, gdy trzeba było ogromnej odwagi, by głosić Słowo Boże – mówiła starosta Jolanta Gonta, która w imieniu swoim jak i samorządowców z terenu powiatu sochaczewskiego gratulowała i składała życzenia ks. Janowi Kaczmarczykowi.
Wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Józefa  Robotnika w Chodakowie, w tym roku obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę 4 grudnia w chodakowskim kościele. Oprócz starosty uczestniczyli w nich m.in. Maciej Małecki, wiceminister Skarbu Państwa, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, wiceburmistrz Marek Fergiński, Arkadiusz Karaś, wiceprzewodniczący Rady Miasta, wójtowie oraz radni powiatowi, miejscy i gminni jak również bardzo licznie przybyli parafianie.

1

Uroczystą Mszę św. koncelebrował biskup diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba.
Ks. Jan Kaczmarczyk urodził się 22 grudnia 1932 roku w Biskupicach Starych. Sakrament chrztu świętego otrzymał w kościele parafialnym św. Małgorzaty we Wrociszewie. Tu również przystąpił do I Komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Z kolei święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze św. Jana Chrzciciela, nad Wisłą, w dniu 8 grudnia 1956 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z rąk uwolnionego z więzienia ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pierwszą Mszę św. po wyświęceniu na kapłana sprawował w Częstochowie na Jasnej Górze.
Funkcję proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie pełnił w latach 1978 – 2008.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ