Jestem pod wielkim wrażeniem zasług Księdza nie tylko dla chodakowskiej parafii, ale również dla całego polskiego Kościoła. To właśnie Ty, Drogi Ojcze pokazałeś jak skutecznie wzbogacać wiarę chrześcijańską wśród wiernych w czasach, gdy komunistyczne władze nieprzychylnie odnosiły się do polskich katolików, gdy trzeba było ogromnej odwagi, by głosić Słowo Boże – mówiła starosta Jolanta Gonta, która w imieniu swoim jak i samorządowców z terenu powiatu sochaczewskiego gratulowała i składała życzenia ks. Janowi Kaczmarczykowi.
Wieloletni proboszcz parafii p.w. św. Józefa  Robotnika w Chodakowie, w tym roku obchodzi 60-lecie święceń kapłańskich. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w niedzielę 4 grudnia w chodakowskim kościele. Oprócz starosty uczestniczyli w nich m.in. Maciej Małecki, wiceminister Skarbu Państwa, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, wiceburmistrz Marek Fergiński, Arkadiusz Karaś, wiceprzewodniczący Rady Miasta, wójtowie oraz radni powiatowi, miejscy i gminni jak również bardzo licznie przybyli parafianie.

1

Uroczystą Mszę św. koncelebrował biskup diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba.
Ks. Jan Kaczmarczyk urodził się 22 grudnia 1932 roku w Biskupicach Starych. Sakrament chrztu świętego otrzymał w kościele parafialnym św. Małgorzaty we Wrociszewie. Tu również przystąpił do I Komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Z kolei święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze św. Jana Chrzciciela, nad Wisłą, w dniu 8 grudnia 1956 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z rąk uwolnionego z więzienia ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pierwszą Mszę św. po wyświęceniu na kapłana sprawował w Częstochowie na Jasnej Górze.
Funkcję proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie pełnił w latach 1978 – 2008.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

Zobacz również: