Poszukiwany za udział w zabójstwie i oraz napadach z użyciem broni palnej 47-letni Andrzej Z. trafił  w końcu do aresztu. Zatrzymany – działając w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym – miał dokonać napadów rabunkowych w 1993 roku. Podczas jednego z nich brutalni sprawcy zastrzelili kobietę oraz mężczyznę. Poszukiwany wpadł na terenie Wielkiej Brytanii dzięki informacji przekazanej przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

   47-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania. Przed laty działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która podlegała pod gang pruszkowski. Jej członkowie zajmowali się głównie rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz  handlem narkotykami. Sprawcy byli bardzo brutalni. Bili i przypalali swoje ofiary. Mężczyzna odpowie za dwa napady do których doszło w 1993 roku. Najpierw w powiecie wołomińskim wspólnie i w porozumieniu z trzema gangsterami  napadł na jedną z rodzin. Po pobiciu i użyciu broni palnej zrabował pieniądze oraz biżuterię o wartości ok. 70 tysięcy złotych.

   Pół roku później dopuścił się podobnego napadu na terenie Niemiec. Tam po pobiciu kobiety i mężczyzny oraz zrabowaniu oszczędności na kwotę ponad 350 tysięcy złotych, napastnicy użyli broni palnej zabijając oboje pokrzywdzonych.

   W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. 47-latek pochodzi z Lublina dlatego sprawą zajęli się kryminalni z KWP w Lublinie. Nasi policjanci ustalili dokładne miejsce gdzie 47-latek się ukrywa i przekazali informację za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP, funkcjonariuszom z Wielkiej Brytanii.

 Po zatrzymaniu i procedurze ekstradycyjnej podejrzany został przekonwojowany samolotem do kraju i wczoraj trafił do Aresztu Śledczego. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

AF.

Zobacz również: