Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratura oraz przemyskich śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 33-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o zabójstwo ojca swojej znajomej. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 26 listopada. Wówczas oficer dyżurny około godz. 21, został poinformowany, że w jednym z przemyskich bloków, na klatce schodowej leży człowiek. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze policji, a zespół pogotowia stwierdził zgon 72-letniego mężczyzny.

Następnie funkcjonariusze udali się do mieszkania denata, w którym mieszkał wraz z córką, by ustalić okoliczności zdarzenia. Okazało się, że drzwi wejściowe były zamknięte, policjanci postanowili je wyważyć. Wewnątrz zastali mężczyznę i kobietę w trakcie libacji alkoholowej.

Na miejscu pracował policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Przesłuchali także osoby, które mogły mieć jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia. Tego dnia zatrzymano kobietę i mężczyznę, którzy przebywali wówczas w mieszkaniu denata.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-letniemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa 72-latka.

Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratura oraz śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny było uduszenie gwałtowne w wyniku zadzierzgnięcia. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności bądź dożywotniego pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu jest prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu mające na celu zweryfikowanie między innymi motywu działania sprawcy.

KWP w Rzeszowie / ig

Zobacz również: