– Dowiadujemy się, że debata 13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbywa się z inicjatywy Nowoczesnej i Ryszarda Petru – powiedział Poseł PiS Jacek Sasin podczas briefingu prasowego w Sejmie. – Ta data jest szczególna i symboliczna, dlatego takie działania są tym bardziej skandaliczne. Wzywamy Pana Ryszarda Petru, by uszanować datę 13 grudnia i nie podejmować działań na szkodę Polski – dodał.

Jacek Sasin nawiązał również do tematu reprywatyzacji.

– Mamy informację, że rodzina pana wiceprezydenta Pahla w tym procesie reprywatyzacji warszawskiej bardzo aktywnie uczestniczy. (…) Rodzina wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla w ramach procesów reprywatyzacji otrzymała zwrot 5 nieruchomości w centrum stolicy oraz odszkodowanie w wysokości 1,2 mln zł – oświadczył.

Dodał, że w dalszym ciągu nie ma przeprowadzono zapowiedzianego przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz audytu ws. reprywatyzacji, a władze stolicy nie współpracują w odpowiedni sposób z organami ścigania.

– Dowodem tego jest nieprzekazanie w terminie na żądanie prokuratury informacji dotyczących nieprawidłowości, jakie miały miejsce w procesie reprywatyzacji. (…) Widać wyraźnie, że toczy się gra pozorów, że samorząd warszawski nie jest w żaden sposób zainteresowany, żeby ten proceder ukrócić i żeby wyjaśnić nieprawidłowości, które miały miejsce w poprzednim czasie – powiedział Poseł Sasin.

źródło: pis.org.pl

Zobacz również: