Zarzuty korupcyjne dla dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. To kolejny podejrzany w śledztwie dotyczącym korumpowania osób pełniących funkcje publiczne w służbie zdrowia.

W śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach i Prokuraturę Krajową – Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, dotyczącym korumpowania osób pełniących funkcje publiczne w służbie zdrowia, przez przedstawicieli powiązanych ze sobą podmiotów z branży medycznej – głównie świadczących usługi w zakresie onkologii, działających m.in. w Katowicach, przedstawiono zarzuty kolejnemu podejrzanemu – dyrektorowi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego w Katowicach.

Dyrektorowi przedstawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci sprzętu RTV o wartości kilkunastu tysięcy złotych oraz zarzut działania na szkodę szpitala, poprzez zawarcie z jedną z powiązanych firm umów niekorzystnych dla szpitala, w efekcie czego wyrządzono w jego mieniu szkodę majątkową na ok. 700 tys. zł .

Z uwagi na wyrządzoną szkodę, prokuratura zabezpieczyła mienie podejrzanego o wartości pół miliona zł.

WSK CBA

Zobacz również: