Zmieniła nam się pogoda na zimową. Jest nam zimno, łapiemy depresję. Co zrobić dla naszego lepszego samopoczucia ?
W ciągu dnia korzystajmy jak najwięcej z naturalnego światła. Odsłońmy okna w pracy i w domu. Korzystajmy z zajęć sportowych. Każdy sport jest dobry. Ćwiczenia w zimowym okresie zapewnią nam piękną sylwetkę wiosną.
Pieśćmy ciało ziołami i olejkami naturalnymi. Stosujmy je w postaci napoju oraz preparatów do ciała.
Zimowa aura wymaga zmiany pielęgnacji odkrytych partii skóry. Na wyjście unikajmy kremów nawilżających. Uważajmy szczególnie na ręce. Nie wychodzimy z wilgotnymi rękami. Krem nawilżający nakładamy tylko w pomieszczeniu, a na wyjście ochronny.
Buzia też wymaga zmiany pielęgnacji. Najprostsza zasada to zamiana specyfików. Krem nocny stosować na dzień, a dzienny na noc. Wtedy nie trzeba natychmiast zaopatrywać się w nowe zestawy kosmetyków.
Długie spacery w mrozie, jazda na nartach wymagają specjalnego zabezpieczenia. Jestem za makijażem i to kilkuwarstwowym. Krem, podkład i jeszcze puder są w stanie zabezpieczyć naszą buzię nawet przy kilkustopniowym mrozie.
Pamiętajmy, że zimowy makijaż różni się od letniego. Używajmy cieni stonowanych, zrezygnujmy z kolorów lata. Podkłady mogą być cięższe, ale raczej jasne. Nie róbmy na twarzy maski i sztuczności. Wskazane natomiast jest odważniejsze podkreślenie ust. Paznokcie utrzymajmy w kolorze szarości, brązu, fiolecie, beżu lub klasycznej czerwieni. Zrezygnujmy z kolorów lata i świecących zdobień. Wyjątkiem jest noc sylwestrowa.
Zaopiekujmy się ciałem, na którym skóra zimą jest najczęściej wysuszona. Nie rezygnujmy z delikatnych pillingów. Zabieg ten robimy wieczorem. Unikamy porannego nakładania balsamów. Wszelkie specyfiki nakładamy wieczorem. Poranne balsamowanie przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Okres przedświąteczny to dobra pora na skorzystanie z zabiegów na bazie retinolu, o ile nie korzystamy z solarium. Skóra po zabiegu jest promienna i odmłodzona.
Przypominam że w modzie zimowej królują czapka, rękawiczki i ciepłe buty.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: