Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z wolskiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który jest podejrzany o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wzbudzał zaufanie u kobiet, następnie wykorzystując to, prosił o pomoc finansową, po czym nie zwracał pieniędzy i unikał kontaktu.

Gromadzony materiał  dowodowy doprowadził kryminalnych do 32-letniego Leszka K. Podczas analizy sprawy okazało się, że mężczyzna był  już notowany za podobne przestępstwa dwa lata temu, gdzie działał w podobny sposób. Mężczyzna przebywał również w zakładzie karnym, który opuścił w sierpniu ubiegłego  roku  za przestępstwa dotyczące kradzieży i oszustwa. Do jednego z przestępstw doszło poza Warszawą.

Kilka  dni temu policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. Leszek K.  został zatrzymany i trafił  do  policyjnej celi.  Po usłyszeniu zarzutów dotyczących oszustw, decyzją sądu trafił  do aresztu na trzy miesiące. Funkcjonariusze ustalają czy mężczyzna w taki sposób mógł oszukać inne kobiety. Oszustwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

KSP / kp

Zobacz również: