Na terenie TVP miał 6 kilo amfetaminy

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku 2 grudnia przedstawiła 64-letniemu mężczyźnie, którego zatrzymano 31 listopad na terenie gdańskiego ośrodka TVP. Miał on przy sobie  ponad 6 kilogramów amfetaminy.

Do zatrzymania mieszkańca województwa zachodniopomorskiego doszło na parkingu przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku. Jednocześnie w tym miejscu zatrzymany został drugi mężczyzna, który po przesłuchaniu w charakterze świadka w dniu 1 grudnia został zwolniony.

W samochodzie, z którego korzystał podejrzany, ujawniono i zabezpieczono amfetaminę ujętą w zarzucie, a także substancję, która aktualnie podlega ocenie biegłego.  Jak ustalono zatrzymani mężczyźni nie mieli żadnego związku z TVP.

– Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – poinformowała –  Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prokuratura skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w dniu 3.12.2016r. zastosował areszt na okres 2 miesięcy.

Przestępstwo określone w art. 62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – polegające na posiadaniu, wbrew przepisom ustawy, znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

PO

Zobacz również: