Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 28–latkowi podejrzanemu o dokonanie rozboju i zmuszanie biciem do kradzieży sklepowych. Jego wspólnik, 33-letni mieszkaniec Sochaczewa już wcześniej trafił do aresztu za rozbój z użyciem noża.

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Sochaczewa, który pod koniec października dokonał rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Sprawca, wraz ze swoim 33–letnim wspólnikiem pobili pokrzywdzonego i ukradli mu dowód osobisty.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni bijąc pokrzywdzonego zmuszali go do kradzieży sklepowych. Funkcjonariuszom szybko udało się zatrzymać 28-latka, który jest dobrze znany sochaczewskiej policji. Mężczyzna na początku października dokonał rozboju na obywatelu Ukrainy.

Jak się okazało, drugi ze sprawców przebywa obecnie w areszcie, ponieważ jest podejrzany o rozbój z użyciem noża i usiłowanie rozboju. W trakcie przeszukania, w domu 33–latka znaleziono dowód osobisty pokrzywdzonego mężczyzny.

Podejrzewany 28 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju i zmuszania do określanego zachowania. Po zapoznaniu się z materiałami postępowania, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zobacz również: