Każdy z nas ma własny koloryt cery. Najprościej go określić jako zimny i ciepły. Zimny to tonacja różowa, a ciepły to żółta lub oliwkowa.
Skóra o tonacji ciepłej łatwo się opala, a cera zimna czerwieni się na słońcu i na niej ujawniają się piegi. Dlatego też rodzaj cery zobowiązuje do odpowiedniego doboru koloru ubrań, makijażu, barwy włosów.
W zestawieniu z czernią twarz często wygląda na bezbarwną i przez to możesz wyglądać na zmęczoną i starszą.
Jeśli musisz założyć coś czarnego, wprowadź akcent kolorystyczny gdzieś w pobliżu twarzy, dopasowany odcieniem do twojej cery. To może być biżuteria, apaszka, szal, kołnierzyk bluzki wystającej spod żakietu.
Beż to bezpieczny kolor, ale trzeba wypróbować różne jego odcienie w zestawieniu z szyją, i ocenić, przy którym z nich kolor skóry prezentuje się korzystnie, a przy którym zaś blado  i bezbarwnie. Ciemniejszy beż pasuje do skóry oliwkowej.
Ubrana kolorowo będziesz czuć się i wyglądać młodziej. Nawet  jeśli się boisz  nosić jaskrawą czerwień, nie ma powodu, abyś nie miała nosić innych twarzowych odcieni, takich jak pastele czy turkus, które poprawią ci samopoczucie, wzmocnią twoją pewność siebie i sprawią, że będziesz podobać się innym. Jednak dobieraj kolory ostrożnie, aby niektóre cię nie przyćmiły. Lejej wykorzystać  je jako akcent kolorystyczny do żakietu lub dodatek.
Nawet jeśli dobrze wyglądasz w ubraniu w danym kolorze, może okazać się, że zakładając na przykład taką samą bluzkę tej samej barwy, ale w jaśniejszym bądź ciemniejszym odcieniu, będziesz wyglądać jeszcze lepiej. Ponadto przekonasz się, że każdy kolor inaczej prezentuje się w świetle dziennym i sztucznym. Dlatego zawsze musisz sprawdzić swoje ubrania i makijaż w świetle naturalnym.
Ważne jest też, aby kolor oraz rodzaj ubrania odpowiednio  dobrać do okazji oraz miejsca zaprezentowania naszej osoby.
ziołowym.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: