Policjanci wieluńskiej komendy zatrzymali 33–letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego oraz 41-letniego mieszkańca woj. opolskiego, którzy są podejrzani o to, że wspólnie z innymi osobami wyprowadzili majątek wartości blisko 3 milionów złotych, działając tym samym na szkodę Spółdzielni Inwalidów w Wieluniu. Zostali już tymczasowo aresztowani.
Do zatrzymań doszło 29 listopada 2016 roku, kiedy to policjanci na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego weszli do miejsc, gdzie podejrzewani mogli przebywać. Policjanci ustalili, że 1 września 2015 roku, 41-letni mieszkaniec woj. opolskiego wszedł do składu zarządu Spółdzielni, której groziła upadłość. Następnie przyczynił się do powołania pełnomocnika, który mógł podejmować wszelkie decyzje w sprawach Spółdzielni. I to właśnie zatrzymany 33-letni pełnomocnik pokrył wkład w zupełnie innej spółce majątkiem Spółdzielni Inwalidów „Przyszłość”  tj. nieruchomością wartą prawie 3 miliony złotych uszczuplając przy tym możliwość zaspokojenia wielu wierzycieli między innymi pracowników spółdzielni.
O ile zatrzymanie w województwie opolskim odbyło się spokojnie, o tyle pełnomocnik próbował ukryć się przed policjantami na dachu. Gdy wieluńscy policjanci weszli do mieszkania pełnomocnika usłyszeli zapewnienia od osób tam przebywających, że nie ma go w domu. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że jest wyjście na dach budynku. Okazało się, że podejrzewany siedział skulony za jednym z kominów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi  Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.
1 grudnia 2016 roku Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Za przestępstwa objęte zarzutami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
(KWP w Łodzi / ms)

Zobacz również: