Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Sieradza podejrzanego o 6 przestępstw seksualnych, których ofiarami padły dzieci. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi od pewnego czasu zbierali i weryfikowali materiał dowodowy dotyczący przestępstw na tle seksualnym, o które podejrzewany był 52-letni mieszkaniec Sieradza.

Funkcjonariusze współpracujący w tej sprawie z prokuraturą ustalili, że mężczyzna ten w latach 2006-2009 mógł dopuścić się wykorzystania seksualnego kilkuletnich dziewczynek. Policjanci po uzupełnieniu pierwotnego materiału dowodowego, na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Kępnie, zatrzymali 52-latka.

Na tym etapie śledztwa usłyszał 6 zarzutów dotyczących zaspokojenia seksualnego przez prezentowanie małoletnim poniżej lat 15 czynności seksualnej oraz doprowadzenia małoletnich do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

1 grudnia 2016 roku sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

KWP w Łodzi

Zobacz również: