Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafi dziś 45-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie wymuszenia 100 000 złotych od przedsiębiorcy. Za to przestępstwo grozi kara do lat 10.
 Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna zajmowali się sprawą dotyczącą próby wymuszenia tzw. „haraczu” od przedsiębiorcy pochodzącego z Bliskiego Wschodu, który na terenie powiatu piaseczyńskiego prowadził swoje niewielkie przedsiębiorstwo.
Z zebranych informacji wynikało, że mężczyźnie i jego rodzinie grożono między innymi pozbawieniem życia, jeśli nie wyda żądanych 100 tysięcy złotych.
Prowadzone przez funkcjonariuszy z Piaseczna działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 45- letniego mężczyzny podejrzewanego o próbę wymuszenia rozbójniczego.
Wobec mężczyzny pochodzącego z kaukaskiej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej złożono do prokuratury wniosek o zastopowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.
Wobec zgromadzonego materiału, sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 45- latka trzymiesięczny areszt. Jeszcze dziś zostanie on przewieziony do aresztu.
Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
 js

Zobacz również: