Sting wystąpi 8 grudnia w Toruniu. Nie będzie to jednak biletowany koncert, ale zamknięta „produkcja telewizyjna”. CBA otrzymał w tej sprawie donos od Arkadiusza Brodzińskiego ze stowarzyszenia Polska Laicka.

Poinformował o tym na stronie Urzędu Miejskiego Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski:  „(…) do Urzędu Miasta Torunia wpłynęła prośba Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku (Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy) o udostępnienie do wglądu dokumentacji dotyczącej współorganizacji przez Gminę Miasta Toruń działania promocyjnego za pośrednictwem wydarzenia kulturalnego, jakim jest planowana na 8 grudnia br. produkcja telewizyjna z udziałem m.in. Stinga. Wszelkie potrzebne dokumenty i informacje zostaną przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, który prowadzi tę sprawę”. Miasto Toruń dołożyło do występu 250 tys. złotych tyle samo dało  województwo.

Występ Stinga w Toruniu – podczas którego wykona 6 utworów z nowej płyty  – od początku  wzbudza wiele kontrowersji i emocji. Głównie dlatego, że nie jest biletowany. Aby na żywo posłuchać artysty , trzeba dostać darmową wejściówkę, jest ich 900. Brodziński chce również ujawnienia listy gości, którzy zaproszonych na to wydarzenie, aby wykluczyć kolejne nieprawidłowości.

Koncert zostanie nagrany przez Telewizję Polską i wyemitowany 1 stycznia 2017.

 Ci którzy nie zdobędą wejściówek na koncert w Toruniu, będą mogli posuch Stinga w ramach promocji płyty 57TH & 9TH” wystąpi w Warszawie 27 marca 2017 roku w hali Torwaru.

es

Zobacz również: