Pewien młody legniczanin wpadł na pomysł, by złożyć wniosek o świadczenie z tytułu programu Rodzina 500+ na wymyślone dane członków rodziny – syna, którego pesel wskazał na to, że jest jednak dziewczynką, oraz matki dziecka, która – jak się „okazało” – miałaby mieć w chwili jego narodzin 12 lat. O sprawie Policję poinformował MOPS. Mężczyzna odpowie za próbę wyłudzenia świadczenia przed sądem.

Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej o próbie wyłudzenia świadczenia z tytułu programu Rodzina 500+. Policjanci zweryfikowali informację i zatrzymali 22-latka z Legnicy, który wpadł na pomysł, by złożyć wniosek podając wymyślone dane członków swojej rodziny, w tym syna, którego nigdy nie miał. Już wstępna weryfikacja nr pesel dziecka wykazała, że należy on do dziewczynki, a dalsza weryfikacja danych matki – iż w chwili narodzin dziecka miałaby mieć 12 lat.

Przesłuchany przez legnickich policjantów legniczanin przyznał się do próby wyłudzenia 9 tysięcy złotych i usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zobacz również: