Jared Kushner, mąż Ivanki Trump, przy minimalnych nakładach wypromował Republikanina w serwisach społecznościowych.
35-letni Jared Kushner, zięć nowo wybranego prezydenta USA Donalda Trumpa, odegrał niemal decydującą rolę w zwycięstwie Republikanina w wyborach, pisze magazyn Forbes.
Gazeta wyjaśnia, że Kushner w całości organizował kampanię Trumpa w serwisach społecznościowych. Polityk sam zwrócił się o pomoc do zięcia, kiedy zrozumiał, że technologie internetowe są niedostatecznie wykorzystywane w jego kampanii. Kushner wykorzystał znajomości w Dolinie Krzemowej i wypromował teścia w Internecie. Najstarszy syn prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych Donald Trump Jr. © AP Photo/ Carolyn Kaster Media: Syn Trumpa spotkał się ze zwolennikami dialogu Rosji i USA w sprawie Syrii Najpierw przeprowadzono strategię mikrotargetingu w Facebooku, żeby wypromować Trumpa jako markę. W rezultacie dochód ze sprzedaży pamiątek z symboliką przedwyborczą wzrósł z 8 tys. do 80 tys. dolarów w ciągu dnia. Kolejnym posunięciem było udostępnianie najprostszych nagrań, na których Trump po prostu mówił. Przeznaczono na nie 160 tys. dolarów, a filmiki zebrały ponad 74 miliony wyświetleń.
1
Jak opowiedział sam Kushner, on i jego zespół starali się zrobić wszystko „tanio i szybko”: skutecznie naprawiali to, co nie działało, rezygnowali z metod, które nie dawały natychmiastowego rezultatu, i powielali te sposoby, które przynosiły efekty.

Zobacz również: