Policjanci z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją już po raz drugi zatrzymali i przedstawili zarzuty kobiecie, która powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów obiecała załatwienie przydziału mieszkania, w zamian za korzyść majątkową. Agnieszka W. poszukiwana była 7 listami gończymi.

Do funkcjonariuszy z bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją po raz kolejny dotarła informacja, że 40-letnia kobieta powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów, przyjmowała pieniądze od osób, które ubiegały się o przydział mieszkania komunalnego, informując te osoby, że pieniądze zostaną przekazane rzekomemu pracownikowi urzędu, który ma załatwić tę sprawę.

Policjanci z Bielan podjęli działania operacyjne. Ustalenie miejsca pobytu nie było łatwe, gdyż kobieta poszukiwana była 4 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu wydanymi przez warszawskie prokuratury i 7 listami gończymi. Poszukiwana była przez Sąd Okręgowy, Sąd Rejonowy w Pruszkowie, Mokotowie, Pradze i Woli. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 40-letnią Agnieszkę W.

Kobieta trafiła do komendy przy ulicy Żeromskiego. Agnieszka W. już usłyszała zarzuty za to, że powołując się na wpływy w jednym ze stołecznych urzędów, utwierdzała pokrzywdzonych o istnieniu takich wpływów i podjęła się pośredniczenia przy przydzieleniu pokrzywdzonemu lokalu komunalnego z zasobów gminy, w zamian za korzyść majątkową.

Agnieszce W. grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP/mw)

Zobacz również: