Przed nami już siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek czyli „Nasze wieczne kolędowanie” – Niepokalanów 2017. Czeka nas moc wyjątkowych wrażeń w świątecznej atmosferze, tradycyjnie w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie.

W tym roku festiwal zaplanowany jest na 28-29 stycznia przyszłego roku. To festiwal, który znany jest w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Organizatorem wydarzenia jest Teresiński Ośrodek Kultury wespół z gospodarzem – Klasztorem oo. Franciszkanów .

Celem festiwalu jest prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji, prezentacja nowych, autorskich pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych. Organizatorom zależy także na prezentacji i promocji regionalnych kolęd i pastorałek, kultury i tradycji ludowej różnych regionów Polski, Polonii oraz gości zagranicznych, a także na propagowaniu wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest wpłata wpisowego w wysokości 10 złotych od osoby. Obowiązuje ona tylko uczestników festiwalu, czyli wykonawców występujących na scenie. Dla widzów wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Jak podkreślają organizatorzy, nagranie oraz wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 stycznia 2017 roku. Zgłoszenia po tym terminie nie zostaną przyjęte, o czym zgłaszający zostanie powiadomiony w ciągu 3 dni.

W połowie stycznia przyszłego roku na stronie internetowej TOK-u będzie dostępna lista zakwalifikowanych wykonawców.

– Do konkursu zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z nagraniem min. jednej kolędy na płycie CD lub DVD lub mailowo z plikiem w formacie mp3, z tym, że nagranie nie dotyczy zespołów ludowych. Im lepsza jakość nagrania, tym lepiej. Prosimy pamiętać, aby demo było adekwatne do występu na festiwalu – mówi Joanna Cieśniewska, szef artystyczny festiwalu.

Więcej szczegółowych informacji dostępnych jest na portalu internetowym Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Pamiętać należy, iż w przedsięwzięciu nie mogą brać udziału wykonawcy, którzy w szesnastoletniej historii festiwalu otrzymali nagrodę główną bądź nagrodę Grand Prix.

Marcin Odolczyk

Zobacz również: