Już w środę (30.11.) Krajowa Liga Zapaśnicza kończy pierwszą rundę. W hitowym pojedynku zmierzą się AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z Unią Racibórz. To dwie dotąd niepokonane drużyny. Przed meczem będą zapaśnicze szachy, o zwycięstwie na macie zadecydują detale.
Po czterech kolejkach KLZ drużyny z Piotrkowa i Raciborza mają na koncie po cztery zwycięstwa. W środę, w bezpośrednim starciu, wyjaśni się, kto jest lepszy. Od wyniku tego pojedynku zależy, kto zakończy pierwszą rundę KLZ na fotelu lidera.
Każdy mecz w Krajowej Lidze Zapaśniczej składa się z 9 walk (trzech w stylu klasycznym, trzech w wolnym i trzech z udziałem kobiet). Gdzie są najmocniejsze punkty obu rywali?
Mamy zrównoważony, silny skład w obu stylach, ale Racibórz też ma mocne atuty. W kilku walkach będą decydowały detale. Wydaje się, że przewagę mamy wśród kobiet. Nasze zawodniczki są rewelacją ligi, idą jak burza, ale nie wiem, co szykuje na nas Unia. To na pewno będzie bardzo wyrównane starcie, swego rodzaju finał całej rundy – mówi Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
Emocje będą na najwyższym poziomie. W stylu wolnym dojdzie do rewanżu za indywidualne mistrzostwa Polski 2016. W kat. 74 kg złoty medalista MP Andrzej Sokalski (Unia) zmierzy się z wicemistrzem kraju Marcinem Majką (AKS). Pojedynkiem meczu może być walka w kat. 97 kg. Na matę wyjdą – reprezentant gospodarzy Mateusz Filipczak, młodzieżowy wicemistrz Europy i bardziej doświadczony Sebastian Jezierzański, mistrz Polski.
W stylu klasycznym również spotkają się odwieczni rywale. Eksperci widzą drużynę z Piotrkowa w roli faworyta do mistrzostwa Polski. Z kolei Unia Racibórz radzi sobie zaskakująco dobrze. Pokonała m.in. AKS Białogard i Grunwald Poznań, drużyny bardzo mocne.
Zawodnicy są w świetnej formie, dlatego nasze wyniki nie są dla mnie zaskoczeniem. Na Piotrków szykujemy niespodzianki, oczywiście nie zdradzę jakie. Kluczowe będzie wyznaczenie jokera, czyli zawodnika, który może wygrać za dwa punkty. Ustawienie składu przed meczem to cała taktyczna rozgrywka, przypominająca zapaśnicze szachy. W tym spotkaniu to o tyle ważne, że jedna walka może przesądzić o wyniku – podkreśla Ryszard Wolny, trener Unii Racibórz.

1

Dodatkowym atutem Piotrkowa Trybunalskiego będzie publiczność, znana z głośnego
i żywiołowego dopingu. Na trybunach nie zabraknie bębnów czy wuwuzeli.
W dwóch pozostałych meczach ostatniej kolejki pierwszej rundy KLZ zmierzą się Grunwald Poznań z AKS Białogard, będzie to pojedynek o trzecie miejsce w tabeli, oraz AZ Supra Brokers Wrocław z AZS AWF Warszawa. Te drużyny nie wygrały dotąd żadnego meczu.
Mecz w Poznaniu na żywo pokaże TVP Sport, a wszystkie spotkania ligi transmituje internetowa telewizja Sport Zona.
Formuła zawodów w KLZ jest dynamiczna – całe spotkanie trwa półtorej godziny, w nowoczesnej i atrakcyjnej oprawie. Specjalnie na potrzeby zawodowej ligi uproszczono również reguły punktacji walk, tak by były bardziej przejrzyste dla kibiców.
Program 5. Kolejki Krajowej Ligi Zapaśniczej
  • AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Unia Racibórz (transmisja Sport Zona)
  • Grunwald Poznań – AKS Białogard (transmisja TVP Sport i Sport Zona)
  • AZ Supra Wrocław – AZS AWF Warszawa (transmisja Sport Zona)
Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

Zobacz również: