Koniec ze stereotypami. Warszawa zaskakuje przyjezdnych energią, kreatywnością i gościnnością. W najnowszej kampanii promocyjnej miasto poprosiło o opinię popularną blogerkę. Okazało się, że Warszawa podbiła jej serce.

Pomysł był prosty: pozwolić bohaterom na opowiedzenie o Warszawie przez pryzmat ich własnej historii – szczerej i pełnej emocji. Tak powstał testimonial, czyli film, w którym wypowiadają się nie aktorzy, ale mieszkańcy lub goście.

Jako pierwszą poznajemy Viktorię – austriacką blogerkę podróżniczą, która po raz pierwszy w życiu odwiedziła Polskę. Przed przyjazdem została zapytana o stereotypy dotyczące naszej stolicy. Te nie są zbyt zaskakujące: wielu obcokrajowcom Warszawa wciąż kojarzy się z szarzyzną i ponurym klimatem rodem z czasów PRL. Zderzenie z rzeczywistością okazało się dla Viktorii bardzo zaskakujące. Blogerka nawet nie przypuszczała, jak intensywnym życiem kipi miasto zarówno w dzień, jak i po zmroku. Stare Miasto, zachwycająca Hala Koszyki, alternatywne koncerty, targ staroci – jak przyznaje młoda Austriaczka, dwa dni to zdecydowanie za mało, by poznać wszystkie atrakcje stolicy.

W ciągu ostatnich 10 lat Warszawa zmieniła się nie do poznania – podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy – Realizacja wielkich inwestycji, jak mniejszych projektów zgłaszanych przez mieszkańców,  uczyniło Warszawę miastem dobrym do życia, otwartym, przyjaznym i bezpiecznym.

Zdaniem bohaterki filmu, Warszawa wciąż nie została w pełni odkryta przez turystów. I choć z jednej strony zdecydowanie zasługuje na swą rosnącą popularność, z drugiej urzeka właśnie autentycznością i niesztampowością, która warta jest zachowania – podkreśla Viktoria i już zapowiada kolejną wizytę nad Wisłą.

Zależy nam na tym, by to ludzie opowiadali o tym, czym jest dla nich nasze miasto – o swoich emocjach, przygodach, ukochanych postaciach, miejscach i smakach. Zostawiamy im dużo swobody, dlatego powstaje szczery obraz Warszawy, której duszą są ludzie. – podkreśla Maria Schicht, wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Testimoniale to kolejny projekt, w którym SBT oddaje głos warszawiakom i turystom. Wcześniej w ramach projektu „Otwarta Warszawa” mieszkańcy stworzyli kilkadziesiąt osobistych tras po ukochanych zakątkach miasta. Na podstawie najciekawszych powstały e-przewodniki oraz filmowe spoty z udziałem autorów zwycięskich propozycji.

Testimonial zobaczysz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-nP-zGXQkx0&feature=youtu.be

źródło: UM Warszawa

Zobacz również: