Na północnym zachodzie Pakistanu doszło do uprowadzenia pracowników spółki Geofizyka Kraków – przekazuje agencja France Presse, powołując się na lokalne źródła.
Sześciu pakistańskich pracowników zostało uprowadzonych w sobotę ze swoich samochodów w rejonie miejscowości Drazinda, położonej 80 km od Dera Ismail Khan.

„Siedmiu funkcjonariuszy policji konwojowało sześciu pakistańskich pracowników. Kolumnę samochodów przerwało około sześciu lub siedmiu osób, które uprowadziły wszystkich pracowników polskiej spółki i trzech policjantów” — oświadczył przedstawiciel regionalnej policji. Jego słowa przywołuje francuska agencja. Uprowadzeni policjanci zostali ostatecznie zwolnieni.

Jeden z funkcjonariuszy państwowych także potwierdził fakt uprowadzenia i zauważył, że żadne z działających w regionie ugrupowań nie przyznało się do porwania. Władze Pakistanu rozpoczęły operację.

28 września 2008 roku doszło do uprowadzenia Piotra Stańczaka, polskiego geologa i pracownika firmy Geofizyka Kraków. Do uprowadzenia przyznała się pakistańska gałąź ruchu „Taliban”. Ekstremiści żądali od pakistańskich władz zwolnienia z więzień 60 talibów. Rząd miał na to czas do 4 lutego. Talibowie dali rządowi kolejne kolejne trzy dni. Po upływie tego terminu, 7 lutego 2009 roku Piotr Stańczak został zamordowany.
NS

Zobacz również: