Do policyjnego aresztu trafiła mieszkanka gminy Lidzbark Warmiński. Pijana kobieta świętując swoje 55-urodziny usiłowała podpalić śpiącego w łóżku partnera. Mężczyzna w porę się obudził i ugasił palące się na pościeli rzeczy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 listopada po godzinie 20:00. Na miejsce awantury pojechał policyjny patrol. W rozmowie z pokrzywdzonym mężczyzną policjanci ustalili, że jego partnerka po powrocie do domu bez wyraźnej przyczyny zapaliła gazety i czapkę i usiłowała podpalić śpiącego w tym czasie mężczyznę. Pokrzywdzony na szczęście obudził się, zagasił płonące rzeczy i poinformował o zajściu funkcjonariuszy.

W trakcie interwencji policjantów pijana kobieta zachowywała się agresywnie wobec partnera, nie reagowała na polecenia mundurowych do zachowania zgodnego z prawem. Mieszkanka gminy przyznała funkcjonariuszom, że chciała podpalić śpiącego konkubenta. Poinformowała również, że właśnie obchodzi swoje 55-urodziny.

Policjanci zatrzymali kobietę w policyjnej celi. Funkcjonariusze wszczęli w rodzinie pokrzywdzonego mężczyzny procedurę Niebieskiej Karty. W chwili obecnej mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Zobacz również: