Wbrew zapowiedziom firmie Strabag nie udało się zakończyć 22 listopada prac związanych z remontem mostu na Bzurze w ciągu ulicy Płockiej. Przypomnijmy, że pierwotny termin zobowiązywał wykonawcę do zakończenia wszystkich prac, związanych zarówno z przebudową ulicy Płockiej, jak i remontem przeprawy do końca października. Nie został on jednak dotrzymany.
Jak przekonywali przedstawiciele wykonawcy, niektóre przewidziane prace trzeba było wykonywać w inny sposób niż było to ujęte w dokumentacji technicznej. Na opóźnienia w realizacji inwestycji miały również wpłynąć opady deszczu, które jakoby nie pozwalały na wykonanie niektórych prac. Ostatecznie stanęło na tym, że władze miasta zgodziły się na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji o 22 dni, czyli do 22 listopada. Ale z tego, co dzieje się na przeprawie, widać, że niewiele to pomogło.
W dalszym ciągu trwają prace związane z zabezpieczeniem przyczółków mostu od strony Rozlazłowa czy zabezpieczaniem chodników na samej przeprawie. Do wykonania są także schody techniczne.
dot
Fot.: Jerzy Szostak

Zobacz również: