Publicysta Mariusz Max Kolonko w liście otwartym do prezesa Grupy TVN zadeklarował, że chciałby współpracować z nadawcą przy realizacji swojego programu internetowego „Mówię Jak Jest”.

Według Kolonko to obecnie najpopularniejszy program opiniotwórczy w języku polskim w sieci, który często ma lepszy rating niż programy publicystyczne telewizji w Polsce. „Mówię Jak Jest” ma dziś łącznie niemal 2 mln subskrybentów i fanów na Facebook, YouTube (MaxTV i MaxTVnews ) oraz Twitter – wyliczył Kolonko.

Jak wynika z naszej online-ankiety zdecydowana większość ankietowanych zgodziła się z koncepcją prezentacji programu MaxTV „Mówię Jak Jest” na antenie TVN – napisał w liście. –W związku z poparciem widzów MaxTV chciałbym zasygnalizować Panu możliwość współpracy MaxTV z telewizją TVN w realizacji programu „Mówię Jak Jest” oraz przyszłej telewizji internetowej MaxTV. Jestem przekonany, że będzie to początkiem procesu przywracania uczciwości i różnorodności poglądów w dziennikarstwie publicystycznym w polskich mediach mainstreamu, stanowiąc jednocześnie interesującą alternatywę programową dla widzów TVN – zwrócił się do prezesa Grupy TVN.

Jednocześnie zapewnił widzów, sympatyków i fanów MaxTV Mówię Jak Jest, że zarówno on, jak i jego program, „zawsze pozostaną wierni swoim zwolennikom, podstawowym wartościom i standardom analitycznego dziennikarstwa.” –Zawsze będę Mówić Jak Jest – zaznaczył dziennikarz.

źródło: Facebook

Zobacz również: